BRONZE WOOD & LEATHER

Bronze Wood & Leather ile Bir Kaçamak

Yeni Cologne Intense sizleri yeni ve hiç beklenmedik bir yolculuğa çıkarıyor. Bu kokunun hikayesini Global Koku Geliştirme Yöneticisi Céline Roux ve Uzman Parfümör Marie Salamagne ile keşfedin.

Bu kokunun ilham kaynağı neydi?
Céline: Bu koku sizi spesifik bir yere değil; hayal gücünüzün derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkarır. Sisli bir günde ormanın derinliklerine doğru gizemli bir yürüyüşe çıktığınızı hayal edin. Günlük yaşantınızdan bir kaçamak. Akşam güneşi ile parıldayan ağaçların arasında sıcak ve dumanlı odunların oluşturduğu patikayı takip edin. Buna el yapımı derinin güneşte ısındıkça ortaya çıkan zengin kokusunu ekleyin – işte bu sizin kaçamağınız için kusursuz bir kombinasyon. İşte bu bizim ’bronze wood’ olarak adlandırdığımız sıcak, dumanlı ve cilalanmış odunların ahenkle dans ettiği patika.

Yeni Cologne Intense’i özel kılan nedir?
Céline: Odunsu deri molekülleri – bu gerçekten de akıllara tıpkı seçkin bir el çantası veya lüks bir deri ceket gibi iyi kalite deriyi getiriyor. Parfümeride, bir çiçekten veya odundan elde edebileceğimiz gibi derinin kokusunu elde etmek mümkün olmuyordu; bu sebeple tamamen yeni bir molekül yarattık. Moleküller parfümöre paletinde yeni kokular yaratma fırsatı verir. Odunsu deriyi ilk kokladığımda bu koku henüz Marie‘nin çalıştığı yerdeki parfümörlerin paletlerinde bulunmuyordu; fakat ben bu kokuya aşık olmuştum. Kokuyu bir koku kartına sıktığımı ve sonrasında onu defalarca kez kokladığımı anımsıyorum. Cologne Intense koleksiyonumuza uygun, bir yandan da maskülen bir koku yaratmak istedik. Jasmine Sambac & Marigold ile kullanılabilecek mükemmel bir koku – yepyeni ve heyecan dolu bir deneyim.

Koku hakkındaki ilk düşünceleriniz nelerdi?
Marie: Bizden istenen Jo Malone London duruluğu ile maskülen bir tarafı olan sıcak ve şehvetli bir Cologne Intense yaratmamızdı. Bu kokunun yeniliği ise içeriğindeki odunsu deriden geliyor – yani Celine’in bahsettiği yeni moleküllerden.

Bize bu projedeki iş birliklerinizden bahseder misiniz?
Marie: Yaklaşık altı veya yedi yıl önce, başka bir konuda bir toplantımız vardı ve bu esnada Celine’e mutlaka koklaması gereken yeni ve fantastik bir kokumuz olduğunu söyledik. O da bu kokuya aşık oldu. O esnada üzerinde çalıştığımız koku ile hiç bir alakası olmayan bu kokuyu ileride mutlaka bir yerde kullanacağını biliyordu Celine. Bu koku üzerinde çalışmaya başladığımızda ‘İşte şimdi odunsu deri notasını kullanmanın tam zamanı’ dedi. Ve her şey böyle başladı!

Bize deri gibi, parfümeride olmayan yeni bir içerik yaratma sürecinizden bahseder misiniz?
Marie: Her yıl yüzlerce yeni nota oluşturuluyor, fakat yalnızca onların bir kısmı ileride kullanılmak için palette saklanıyor. Parfümörler olarak, her zaman yeni fikirlere istiyoruz – orijinal, güçlü ve hoş fikirler. Bunun ne kadar zor olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu şekilde deri kokusunu elde ettik. Odunsu deri molekülü o kadar orijinal ki – odunsu olduğu kadar deri kokusuna da sahip. Tam bir Jo Malone London kokusu – eşsiz, güçlü, karakteristik ve daha önce hiç rastlanmamış.

Bu kokuya Jo Malone London imzasını katmayı nasıl başardınız?
Marie: Örneğin Tuberose Angelica’yı yarattığımda içeriğinde baskın bir şekilde istek uyandıran tuberose çiçeği ve ona aydınlık veren angelica bulunuyordu. Bu kokuda derinin kokusu en az odunsu koku kadar baskın. Odunsu kısım sıcak ve dumanlı bronz odundan oluşuyor. Bu koku her biri özenle hazırlanmış sıcak ve hacimli içeriklerin dengeli ve kusursuz bir karışımı olarak sunuluyor.

Bronze Woord & Leather tende nasıl duruyor?
Marie: Duruşunu çok seksi ve şehvetli buluyorum. Teniniz ile özdeşleşiyor, baştan çıkarıcı ve alışılmışın dışında oluşuyla merak uyandırıyor. Tekrar tekrar koklama isteği uyandırıyor. Üst notalarındaki greyfurt ve ardıç bir yandan kokuya canlılık katarken bir yandan da Jo Malone London duruluğu veriyor.

Bronz odunsuluğu ve deriyi baskınlaştırabilmek adına iki farklı nota oluşturduk ve bunlardan birini kokunun bazına, diğerini ise kalbine yerleştirdik. İçeriğindeki vetiver, sandal ağacı ve sedir ağacı notaları bronz odunsu notaları zenginleştirir. Bazında bağımlılık yaratan seksi odunsu deri moleküllerinin yanı sıra paçuli, cypriol ve guaiac ağacı özlerini bulundurur. Bu içerikler bazı daha yoğun bir hale getirir.

Bronze Wood & Leather için favori Fragrance Combining partneriniz nedir?
Céline: Myrrh & Tonka ile birlikte harika bir ikili oluyorlar – birlikte oryantal, odunsu bir koku yaratıyorlar – zengin ve içinizi ısıtan. Bu oldukça cezbedici ve şehvetli bir kombinasyon.
Marie: Ben her zaman kokuları Oud & Bergamot ile kombinlemeyi tercih ediyorum. Wood Sage & Sea Salt da oldukça uygun bir koku olabilir. Aynı şekilde Pomegranate Noir da olabilir, neden olmasın?

Koleksiyonu Keşfedin