Adwoa Yepyeni Bir Rolde

Yeni marka elçimizi tanıtıyoruz

Daha Fazlasını Keşfedin

Yeni marka elçimizi tanıtıyoruz

Los Angeles'ta bir fotoğraf setindeyiz. Bununla birlikte, model ve aktivist Adwoa Aboah'dan çıkan neşeli enerjinin güneşli iklimlerle ilgisi yok.  Sevinci stüdyoda yankılanıyor. Etrafımdaki herkes “Çok mutlu görünüyorsun” demeye devam ediyor. Ve haklılar. Uzun bir yol kat ettiğimi hissediyorum. Bulmacanın parçaları nihayet bir araya getiriliyor. Ve gerçekten, gerçekten güzel. ”

'Marka yıllarca - herkes bunun hakkında konuşmadan çok önce - mental sağlığın önemini savundu ve insanların bunu bilmesini istiyorum'

Şu anda Adwoa'yı kendinden geçiren çok şey var; Jo Malone London'ın yeni Global Marka Elçisi oldu.  'Çok heyecanlıyım' diyor. 'Jo Malone London'ı her zaman sevmişimdir - sevgili arkadaşım [fotoğrafçı] Tim Walker harika kampanyalarının çoğunu çekiyor ve yıllardır arkadaşlarım için satın aldım. Markayı daha derin bir düzeyde tanıdığımda - onun ahlak anlayışı ve perde arkasında mental sağlık üzerine yaptığı uzun süredir devam eden çalışmalar - moda ve modelleme dışında yaptığım tüm işlerle çok uyumlu hissettim. “Kendimi konumlandırabileceğim bir marka” diye düşündüm.

Adwoa'nın markayla 'ciddi bir şekilde uyumlu' hissetmesi şaşırtıcı olmamalı; Jo Malone London, gündem haline gelmeden çok önce, uzun yıllardır mental sağlık sorunlarının savunuculuğunu yapıyor ve farkındalık oluşturuyor ve Adwoa, akıl sağlığıyla ilgili kendi mücadelelerini takip ederek, 'toplum liderliğindeki bir topluluk' olarak tanımladığı Gurls Talk'un kurucusudur. kendini dünya çapında kadınların ve genç kızların ruh sağlığı ve esenliğine adamış bir kuruluş'. Hem Jo Malone London, hem de Adwoa tarafından paylaşılan Londra bağlantısı ve yine de küresel görünüm de var. Genetik mirası hakkında konuşan (Adwoa’nın annesi İngiliz, babası Ganalı) diyor ki, “Gurur duyuyorum ve farklı yerlerden ailem olduğu gerçeğini kutluyorum. Batı Londra'da inanılmaz çok kültürlü bir ortamda büyüdüm.Birlikte vakit geçireceğimiz teyzelerimiz, amcalarımız vardı.

Saçlarımız örgülü olurduk, Notting Hill Karnavalı vardı. Demek istediğim, heyecan vericiydi. İngiliz ailemi kırsal kesimde kuzeyde görmeye giderdim ama Gana'ya gidip banyoyu doldurmak, Ganalı yemeklerini yemek ve kiliseye gitmek ve büyükannemin evinde kalmak inanılmazdı. İngiliz ailemden farklı bir “dil” di, ama bunu kutladım ve inanılmaz olduğunu düşündüm. Bu kimlikleri zorlamanın ve 'farkı' kucaklamanın her zaman bir artı gibi hissetmediğini itiraf ediyor.  Deneyimini 'sert' olarak tanımlayarak,  neden mola vermediğim konusunda kafam karıştı. Vogue kapağımı aldığım büyük bir andı ve moda endüstrisinde böyle bir değişikliğin başında orada olmaktan gurur duydum, ama ben uzun süre etraftaydım. Bence Black Lives Matter'in yeniden canlanması, bana ve diğer insanlara uzun süredir nasıl hissettiklerini paylaşabilme güveni verdi. ”

Adwoa'nın karşılaştığı sorunlar okulda başladığı için mental sağlığıyla mücadeleler daha zorlayıcıydı. ‘Kimsenin dinlemediğini düşündüğümü açıkça hatırlıyorum. Kendimi çok desteklenmemiş hissettim. O zamanlar hiç kimse mental sağlık hakkında konuşmadı.” Şimdi çok daha iyi bir yerde ve iyileşmesinin bir kısmını kendisine ve başkalarına nezaketle ilişkilendiriyor. ‘Kendime karşı nazik oluşumun, ilişkilerde nasıl göründüğüme bağlı olduğunu fark ettim. Bu yüzden arkadaşlıklarım ve ailemle olan ilişkilerim hiç bu kadar iyi olmamıştı. Bu yüzdden Gurls Talk ile yaptığım işi yapabiliyorum. ”Bu sadece 'erken yaşlardan kadınlara ve kızlara yer vermesini' değil, aynı zamanda toplumun sessiz kalmayı tercih etmemesini sağlıyor. Adwoa,  ‘Onları desteklemek için onlarla güvenle yürüyoruz. ' diyor. Ruh sağlığı gibi sorunların etrafındaki damgalamaları elden geçirme tutkusu, Jo Malone London'da da tanıdığı bir tutku.

Dolayısıyla markaya olan coşkusu buradan geliyor. Ona global marka elçisi rolünde en çok ne beklediğini sorduk. Gülümseyerek, hiçbir anı kaçırmadan, 'Jo Malone London'ı zaten seven harika topluluğa devam edip onlarla bağlantı kuracağım için gerçekten heyecanlıyım ve ayrıca markayı kendisine bağlı hissedecek yeni insanlarla tanıştıracağım için çok heyecanlıyım. mesajlaşmasından dolayıdır. Marka, akıl sağlığı nedenlerini uzun yıllardır – kimse bundan bahsetmeden çok önce – savunuyor ve insanların bunu bilmesini istiyorum. Gerçekten önemseyen bir markanın yüzü olmaktan gurur duyuyorum.”

Hikayeyi Keşfedin