Mumunuzla eliişini birliştirin

The science and artistry involved in our candle making.

Daha Fazlasını Keşfedin

Mumunuzla eliişini birliştirin

Aşkta acele edemezsin - ya da sihir gibi görünüyor. Jo Malone Londra Mumu yaratmak, azami özen ve sabır gerektiren, sevgi dolu uzun bir iştir. Lord Cowdray'in inişli çıkışlı South Downs'daki malikanesinde dönüştürülmüş bir mandırada hazırlanmış, modern teknoloji her Jo Malone London Candle'ın tam olarak böyle olmasını sağlamak için el yapımı bir yaklaşım lehinde yan adım atıldı ve el yapımı ile tam anlamıyla şunu kastediyoruz - her mum 16 çift yetenekli zanaatkarın elinden geçiyor.

Mum yapımına yaklaşımımız bilim ve sanattan geçiyor. Elbette bu yapımın daha kolay yolları var ama artık kestirme yollara inanmadığımızı bilmelisiniz. Mumlarımız, Jo Malone London'ın ünlü olduğu, o beklenmedik, zamansız kokuyu yaydıklarından emin olmak için dikkatli deneylerden geçer. Her mumumuz benzersizdir, hem de  Cologne'larımız ile aynı titiz koku geliştirme sürecinden geçmiştir.

Geliştirme tamamlanınca sıra üretim hattına gelir. Güzel kokulu yağ, yavaşça ısıtılan mumla karıştırılır - daha sonra elle ısıtılmış ayrı bardaklara dökülen özel bir karışım oluşturmak için benzersiz kaliteli mum karışımını kullanırız. En nefis sıcak çikolatayı dökmek gibi düşünün.

Her yeni mum için mum bileşimi, koku yağına ve seçilen bir pamuk fitile uyacak şekilde değiştirilir. Bu çok titiz bir işlemdir.

Her mum 16 çift yetenekli zanaatkarın elinden geçer

Sıradaki zor gürev fitili kurmak. Bu, iş, en kararlı elleri gerektiren titiz bir iştir. Her fitil, eşit bir yanma sağlamak için mumun kalbindeki yumuşak balmumuna elle yerleştirilir.

Mumlarımızın hiçbiri aynı şekilde yanmasa da - bu el yapımının olmasının güzelliğidir - Jo Malone London Candle'ın hem yanma hem de koku yayma konusunda ciddi bir kalıcılığı vardır. Oldukça doğru, bu kadar zahmetli bir süreçle daha azını kabul edemezdik.

72 saat süren zorlu bir kurumanın ardından Jo Malone London Candles son bir yükselişini yaşar. Üst kısımların bozulmamış olmasını sağlamak için bu kısımlar yoğun bir ısıyla parlatılırlar ve fitiller düzgün 6 mm'ye kesilir. Daha sonra, zarif bir şekilde abartısız cam tutucuya elle bir etiket yapıştırılır, daha sonra cilalanır ve parlatılır. Ve son olarak, büyüleyici bir son dokunuş için, siyah bir grogren yay ile tamamlanan gümüş kapak yerleştirilir. Tüm bunlar inanılmaz bir ritüeldir.

Hikayeyi Keşfedin