Bir Beyefendinin Koku Rehberi

Kokulu temelleri keşfedin

Daha Fazlasını Keşfedin
Bir Beyefendinin Koku Rehberi

Koku, kişisel tarzınızın sessiz bir yanıdır. Tanıştığınız insanlar elbette yeni bir saç kestirdiğinizi veya ayakkabılarınızı cilaladığınızı göreceklerdir ama hatırlayacakları şey kokunuz olacaktır.Kokunuz o kişiye kim olduğunuza ve neyle ilgili olduğunuza dair bir hatıra bırakmaya yeter. Koku, o an içinde kim olmak istediğinizi, çevrenizdeki insanlara çok etkili bir şekilde ifade eder.

Peki nereden başlamalı? Belki de en önemli şey notalarınızı bilmektir - neyi sevdiğinizi, neyi sevmediğinizi ve cildinizde nasıl koktuklarını bilmek. Bu konuda sağlam bir temel elde etmenin en iyi yolunun çok çeşitli kokuları denemektir ve Jo Malone London ile bunu yapmanın en güzel yanlarından biri, koleksiyondaki içeriklerin netliği ve tüm kokuların sahip olduğu netliktir. Tüm kokular unisex olarak tasarlanmıştır. Pek çok parfüm evinde, parfüm kokusu içinde yaklaşık 200 nota (veya 'bireysel kokulara') barındırır. Genel etki hoş olsa da, notayı hemen tanımlayamayabilirsiniz ve sizinle rezonansa girer. Jo Malone London'ın kokuları birden fazla nota içerebilirken, genellikle kokuya adını veren, kokudaki en baskın notadır: Grapefruit, Myrrh & Tonka ya da Lime Basil & Mandarin. Bu, özellikle sevdiğiniz koku ailelerini – belki turunçgil veya odunsu kokular – filtrelemenize yardımcı olacaktır. Belki de topraksı ve baharatlı kokuları (English Oak & Hazelnut gibi) veya odunsu turunçgil kokularını ( Oud & Bergamot gibi) seviyorsunuzdur.

Neyi sevdiğinizi anladığınızda, bir sonraki adım kokunun kendisini uygulamaktır. Çoğumuz, kokuyu bileklerimize ve boyunlarımıza uygulamayı öğrenerek büyümüdük, genellikle bolca ve günde sadece bir kez. Ama bu bilgi doğru mu?  Kokunun teninizden, etrafınızdaki havaya dağılması; bedenlerimizin az önce püskürttüğünüz şeyi ısıtması ve buharlaştırmasıdır. Bunun en etkili olmasını sağlamanın yolu ise vücudunuzun en sıcak bölgelerine koku sıkmaktır. Bu nedenle, geleneksel nabız noktalarınız - bilekleriniz ve boynunuz - mükemmel bir seçimdir.

Bununla birlikte, daha fazla etki için kokunuzu vücudunuzun diğer unutulmuş bölgelerine de uygulayabilirsiniz: kulaklarınızın arkasına, dizlerinizin arkasına ve hatta kolunuzun içine. Ceketinizin içine veya bir eşarbın üzerine başka bir koku da ekleyebilirsiniz. Kendi modunuzu iyileştirmek ve hangi durumda olursanız olun güveninizi artırmak için kokunun gücünü asla küçümsemeyin.

Hikayeyi Keşfedin