Gelinlik Giydirmek

Modacı Suzie Turner, tıpkı Jo Malone London'daki kokularımız gibi; tamamı zanaatkarlık ve ayrıntılarla ilgili olan, gösterişli ve alanında eşsiz elbiseler yaratıyor.

Daha Fazlasını Keşfedin

Gelinlik Giydirmek

Düğün dünyası, en çılgın hayallerimizden bazılarını gerçekleştirmemizi haklı çıkarmak için bize ücretsiz bir geçiş izni veriyor. 25 yılı aşkın tecrübesiyle Suzie Turner'ın İngiliz işçiliği ile göze çarpan bir ilişkisi var ve büyük günleri için cesur bir hamle yaparak gelinleri hayal edebilecekleri  en güzel elbiselerle giydiriyor.

Ayrıntı aşkıyla bilinen modacı Suzie Turner, hayal edilebilecek en güzel elbiselerden bazılarını yaratmak için ayrıntıları ve olağanüstü İngiliz işçiliğini kullanıyor. 25 yıllık tecrübesiyle yarattığı her elbise; göz alıcı muhteşem gece elbiselerinden, ünlü olduğu zarif gelinliklere kadar geleneksel becerilerin ve zahmetli el işlemelerinin bir kutlamasıdır. Sadece bir etiketin elle dikilmesi beş gün sürer. 'Her dikiş burada yapılır; her boncuk burada uygulanır ve elle düğümlenir.'

Ortalama bir elbisenin tamamlanması yaklaşık dört ay sürüyor, ancak şu anda üzerinde çalışmakta olduğu çiçeklerden ilham alan elbise sekizinci ayında ve hala eklenecek 3.000 taç yaprağı var. Dikkatimizi ilk çeken, titiz ayrıntılara olan bu bağlığı ve  Doğu Londra'daki stüdyosunda kendisine ilham vermesi için Jo Malone London mumlarını yakması oldu. Ruh haline göre Peony & Blush Suede ve Pomegranate Noir.

“Koku ve moda iç içedir, biri olmadan diğerini giyemezsiniz”
Suzie Turner
KIYAFET TASARIMCISI

Suzie'nin bildiği tek şey dikiş dikmekti. 15 yaşında okuldan ayrıldı. 'Annem bir mobilya işi yapıyordu, bu yüzden 12 yaşında endüstriyel bir dikiş makinesi kullanıyordum. Okulu bırakıp iş merkezine gittiğimde, dikiş dışında başka bir becerim olmadığını anladım; Okuyamadım ve yazamadım. Bu yüzden bir terzide çalışmak için başvuru yaptım. Haftada altı gün 14 saatlik vardiyalarla çalışmak Suzie'nin terziliğin tüm gramerini öğrenmesine yardımcı oldu ve her detayda ustalaşmaya kararlıydı.

Suzie'yi gelinliğe çeken şey aşk hikayelerinin bitmeyen çekiciliğiydi. "Herkes yaşadığı anı hak ediyor ve bunun bir parçası olabilmek inanılmaz bir zevk. Bir gelinin hayalini gerçekleştirmesine yardım edebilmek çok özel ve tasarımlarım da her zaman o hatıraların bir parçası olacak.”

Her parça eşsiz olduğundan, kişisel dokunuşlar eklemek için mükemmel bir tuval. Suzie, "Sık sık bir elbisenin içine bir mesaj işleyeceğim," diye açıklıyor. "Birincisi, evlilik yeminini bir şiire dönüştürdüm ve bunu kumaşa işledim. Gelinleri genellikle gelinliklerini tasarlarken kokuyu da göz önünde bulundurmaya teşvik ederim. Koku ve moda iç içedir, biri olmadan diğeri olmaz.” Düğün tarzınıza uygun hangi kokuyu seçeceğinize gelince, Suzie keşifsel bir yaklaşım öneriyor. 'Bir gelin olarak açık fikirli olmalısınız. Ama iki kokuyu bir araya getirmekten daha özel olan şey, sizi her zaman o güne geri götürecek kendi kokunuzu yaratmaktır.” Suzie için en romantik koku Velvet Rose & Oud Cologne. Aslında, bu koku onun için o kadar derin ki, bunu gizli tutuyor: 'Bunu sadece sevdiğim kişi için sıkıyorum. Sadece onun için sakladığım ve sevdiğim bir koku.'

Hikayeyi Keşfedin